Kontakt

Hej! Har du en lämplig yta där du vill sätta upp solceller? Eller vill du ta hjälp av oss att bedöma det? Oavsett hur långt du kommit i dina solkraftsplaner så är du välkommen att ta kontakt med oss. Vi är marknadsledande på solel till företag i Sverige. Hör av dig via ett formulär eller direkt till någon av oss.

Klicka på en ort eller avdelning nedan för kontaktuppgifter till alla medarbetare.

Telefon: 08-400 267 50
Vardagar kl 8-16 (lunchstängt kl 11.30-12.30)

E-post: info@solkompaniet.se

Serviceärenden: 08-400 267 54
service@solkompaniet.se

Fakturauppgifter projektbolaget:
Solkompaniet Sverige AB
FE6909
838 73 Frösön
hantverk-se-6909-idf1@pdfinbound.com
OBS! Uppge alltid projektnummer och referens.
Org.nr. 556780-1336

Fakturauppgifter konsultbolaget:
Solkompaniet Konsult Sverige AB
FE6910
838 73 Frösön
hantverk-se-6910-idf1@pdfinbound.com
OBS! Uppge alltid projektnummer och referens.
Org.nr. 556880-8454

Våra kontor
Göteborg Stockholm Västerås
Våra avdelningar
Konsult Försäljning Kommunikation Projekt Service Ekonomi HR
Ledningen
Ledning

Lina Angmo

Key Account Manager

Försäljning

lina.angmo@solkompaniet.se

0705 - 31 14 40

Adam Bernunger

Säljchef

Försäljning, Ledning

adam.bernunger@solkompaniet.se

0725 - 48 79 69

William Ekholm

Projektör Batterilager

Konsult, Försäljning

william.ekholm@solkompaniet.se

0725 - 12 67 59

Johan Lundmark

Key Account Manager

Försäljning

johan.lundmark@solkompaniet.se

0761 - 36 12 10

Lars Hedström

Grundare och vice vd

Försäljning, Ledning

lars.hedstrom@solkompaniet.se

08 - 400 267 51

Fredrik Wedelstam

Projektutvecklare

Försäljning

fredrik.wedelstam@solkompaniet.se

0704 - 26 00 12

Linda Simonsson

Key Account Manager

Försäljning

linda.simonsson@solkompaniet.se

0738 - 80 70 19

Petter Sjöström

Grundare och projektutvecklare

Försäljning

petter.sjostrom@solkompaniet.se

031 - 83 67 51

Cristina Stoltz

Kalkylingenjör

Försäljning

cristina.stoltz@solkompaniet.se

0738 - 30 49 50

Martin Söderberg

Kalkylingenjör

Försäljning

martin.soderberg@solkompaniet.se

0730 - 50 33 90

Eric Widéen

Kalkylingenjör

Försäljning

eric.wideen@solkompaniet.se

0738 - 02 77 99

Henrik Ziefelt

Key Account Manager

Försäljning

henrik.zielfelt@solkompaniet.se

072-202 66 33

Peter Åverling

Key Account Manager

Försäljning

peter.averling@solkompaniet.se

073-274 28 05

Johan Öhnell

Styrelseordförande Solkompaniet, Stockholm

Konsult, Försäljning, Kommunikation

johan.ohnell@solkompaniet.se

070-851 58 50