Kontakt

Hej! Har du en lämplig yta där du vill sätta upp solceller? Eller vill du ta hjälp av oss att bedöma det? Oavsett hur långt du kommit i dina solkraftsplaner så är du välkommen att ta kontakt med oss. Vi är marknadsledande på solel till företag i Sverige. Hör av dig via ett formulär eller direkt till någon av oss.

Klicka på en ort eller avdelning nedan för kontaktuppgifter till alla medarbetare.

Telefon: 08-400 267 50
Vardagar kl 8-16 (lunchstängt kl 11.30-12.30)

E-post: info@solkompaniet.se

Serviceärenden: 08-400 267 54
service@solkompaniet.se

Fakturauppgifter projektbolaget:
Solkompaniet Sverige AB
FE6909
838 73 Frösön
hantverk-se-6909-idf1@pdfinbound.com
OBS! Uppge alltid projektnummer och referens.
Org.nr. 556780-1336

Fakturauppgifter konsultbolaget:
Solkompaniet Konsult Sverige AB
FE6910
838 73 Frösön
hantverk-se-6910-idf1@pdfinbound.com
OBS! Uppge alltid projektnummer och referens.
Org.nr. 556880-8454

Våra kontor
Göteborg Stockholm Västerås
Våra avdelningar
Konsult Försäljning Kommunikation Projekt Service Ekonomi HR
Ledningen
Ledning

David Andersson

Projektledare

Projekt

david.andersson@solkompaniet.se

0768 - 39 67 56

Fadi Barouk

Projektör

Projekt

fadi.barouk@solkompaniet.se

0702 - 72 25 70

Mathias Börjesson

Projektledare

Projekt

mathias.borjesson@solkompaniet.se

0735 - 32 21 25

Karin D. Ekh

Projektledare

Projekt

karin.ekh@solkompaniet.se

0706 - 20 53 44

David Engelhardt

Projektör och Elinstallatör för regelefterlevnad

Projekt

david.engelhardt@solkompaniet.se

0722 - 05 49 20

Christer Ericsson

Arbetsledare

Projekt

christer.ericsson@solkompaniet.se

0738 - 08 25 50

Tony Faming

Arbetsledare

Projekt

tony.faming@solkompaniet.se

0722 - 22 01 61

Henrik Fohlin

Projektledare

Projekt

henrik.fohlin@solkompaniet.se

0722 - 00 73 62

Linnea Johansson

Projektledarchef

Projekt

linnea.johansson@solkompaniet.se

0761 - 36 64 24

Simon Karlsson

Projektledare

Projekt

simon.karlsson@solkompaniet.se

0738 - 07 96 26

Lars-Owe Kron

Projektchef

Projekt, Ledning

lars-owe.kron@solkompaniet.se

0721 - 87 26 66

Henrik Persson

Projektledare

Projekt

henrik.persson@solkompaniet.se

0706 - 37 53 76

Tomas Rosenqvist

Projektör

Projekt

tomas.rosenqvist@solkompaniet.se

0722 - 06 08 25