Kontakt

Hej! Har du en lämplig yta där du vill sätta upp solceller? Eller vill du ta hjälp av oss att bedöma det? Oavsett hur långt du kommit i dina solkraftsplaner så är du välkommen att ta kontakt med oss. Vi är marknadsledande på solel till företag i Sverige. Hör av dig via ett formulär eller direkt till någon av oss.

Klicka på en ort eller avdelning nedan för kontaktuppgifter till alla medarbetare.

Telefon: 08-400 267 50
Vardagar kl 8-16 (lunchstängt kl 11.30-12.30)

E-post: info@solkompaniet.se

Serviceärenden: 08-400 267 54
service@solkompaniet.se

Fakturauppgifter projektbolaget:
Solkompaniet Sverige AB
FE6909
838 73 Frösön
hantverk-se-6909-idf1@pdfinbound.com
OBS! Uppge alltid projektnummer och referens.
Org.nr. 556780-1336

Fakturauppgifter konsultbolaget:
Solkompaniet Konsult Sverige AB
FE6910
838 73 Frösön
hantverk-se-6910-idf1@pdfinbound.com
OBS! Uppge alltid projektnummer och referens.
Org.nr. 556880-8454

Våra kontor
Jönköping Helsingborg Göteborg Stockholm Västerås
Våra avdelningar
Gigawattparken Konsult Försäljning Projekt Service Ekonomi HR och Kommunikation
Ledningen
Ledning

STOCKHOLM
SOLHUSET
08-400 267 50
Bolmensvägen 43
120 50 Årsta

Visa karta
(T-bana: Globen, Tvärbana: Linde)

Jon Alexandersson

Kontorsansvarig

Ekonomi

jon.alexandersson@solkompaniet.se

0722 - 00 78 50

David Andersson

Projektledare

Projekt

david.andersson@solkompaniet.se

0768 - 39 67 56

Lina Angmo

Ansvarig projektutveckling solelpark

Försäljning

lina.angmo@solkompaniet.se

0705 - 31 14 40

Adam Bernunger

Säljchef

Försäljning, Ledning

adam.bernunger@solkompaniet.se

0725 - 48 79 69

Elsa Björklund Jonsson

CFO

Ledning, Ekonomi

elsa.b.jonsson@solkompaniet.se

0730 - 89 38 48

Fadi Barouk

Projektör

Projekt

fadi.barouk@solkompaniet.se

0702 - 72 25 70

Karin D. Ekh

Projektledare

Projekt

karin.ekh@solkompaniet.se

0706 - 20 53 44

William Ekholm

Specialist energilager

Konsult, Försäljning

william.ekholm@solkompaniet.se

0725 - 12 67 59

Christer Ericsson

Arbetsledare

Projekt

christer.ericsson@solkompaniet.se

0738 - 08 25 50

Lars Hedström

Grundare och vice vd

Gigawattparken, Ledning

lars.hedstrom@solkompaniet.se

08 - 400 267 51

Nina Johansson

Projektledare

Projekt

nina.johansson@solkompaniet.se

0725 - 49 20 11

Mikaela Liss

Seniorkonsult

Konsult

mikaela.liss@solkompaniet.se

0725 - 00 66 58

Ramin Mokberian

Serviceansvarig

Service

ramin.mokhberian@solkompaniet.se

0761 - 36 64 53

Christer Oxelius

Vd Solkompaniet Konsult

Konsult

christer.oxelius@solkompaniet.se

0732 - 75 96 50

Henrik Persson

Projektledare

Projekt

henrik.persson@solkompaniet.se

0706 - 37 53 76

Maria Pohjonen

Kommunikationsansvarig

HR och Kommunikation

maria.pohjonen@solkompaniet.se

0708-86 41 19

Linnea Ramstedt

Controller

Ekonomi

linnea.ramstedt@solkompaniet.se

0735 - 26 77 88

Sofi Ridderström

Talent Acquisition Partner

HR och Kommunikation

sofi.ridderstrom@solkompaniet.se

0738 - 07 93 44

Cristina Stoltz

Kalkylingenjör

Försäljning

cristina.stoltz@solkompaniet.se

0738 - 30 49 50

Maja Wennerberg Fåhreus

Seniorkonsult

Konsult

maja.w-f@solkompaniet.se

0725 - 48 79 17

Eric Widéen

Kalkylingenjör

Försäljning

eric.wideen@solkompaniet.se

0738 - 02 77 99

Henrik Ziefelt

Affärs - & projektutvecklare

Försäljning

henrik.zielfelt@solkompaniet.se

0722 - 02 66 33

Christian Åkerström

Gruppchef projektutveckling

Försäljning

christian.akerstrom@solkompaniet.se

0763 - 37 12 43

Peter Åverling

Affärs - & projektutvecklare

Försäljning

peter.averling@solkompaniet.se

0732 - 74 28 05

Johan Öhnell

Styrelseordförande Solkompaniet, Stockholm

Gigawattparken, Konsult, HR och Kommunikation

johan.ohnell@solkompaniet.se

070-851 58 50

Heidi Öller

HR- och Kommunikationschef samt tf Projektchef

Projekt, Ledning, HR och Kommunikation

heidi.oller@solkompaniet.se

0730 - 67 62 59