Projektering inom solceller & solelanläggningar – Kontaktuppgifter

Hej! Har du en lämplig yta där du vill sätta upp solceller? Eller vill du ta hjälp av oss att bedöma det? Oavsett hur långt du kommit i dina solkraftsplaner så är du välkommen att ta kontakt med oss. Vi är marknadsledande på solceller till företag i Sverige. Hör av dig via ett formulär eller direkt till någon av oss.

Scrolla ner för att hitta kontaktuppgifter till alla medarbetare.

Telefon: 08-400 267 50
Vardagar kl 8-16 (lunchstängt kl 11.30-12.30)

E-post: info@solkompaniet.se

Serviceärenden: 08-400 267 54
service@solkompaniet.se

Fakturauppgifter projektbolaget:
Solkompaniet Sverige AB
FE6909
838 73 Frösön
hantverk-se-6909-idf1@pdfinbound.com
OBS! Uppge alltid projektnummer och referens.
Org.nr. 556780-1336

Fakturauppgifter konsultbolaget:
Solkompaniet Konsult Sverige AB
FE6910
838 73 Frösön
hantverk-se-6910-idf1@pdfinbound.com
OBS! Uppge alltid projektnummer och referens.
Org.nr. 556880-8454

Våra kontor

STOCKHOLM: SOLHUSET – NY ADRESS!
08-400 267 50
Bolmensvägen 43
120 50 Årsta
Visa karta
(T-bana: Globen, Tvärbana: Linde)

GÖTEBORG
031-83 67 50
Artillerigatan 23
415 05 Göteborg
Visa karta
(Spårvagn: SKF)

VÄSTERÅS
021-14 07 50
Barkarö Gård 1
725 91 Västerås
Visa karta

Ledning

Axel Alm

Vd, Stockholm

0768 - 53 58 79

axel.alm@solkompaniet.se


Lars Hedström

Grundare och vice vd, Stockholm

08-400 267 51

lars.hedstrom@solkompaniet.se


Adam Bernunger

Säljchef, Stockholm

0725 - 48 79 69

adam.bernunger@solkompaniet.se


Lars-Owe Kron

Projektchef, Stockholm/Göteborg

0721 - 87 26 66

lars-owe.kron@solkompaniet.se


Elsa Björklund Jonsson

CFO och tf HR-chef, Stockholm

0730 - 89 38 48

elsa.b.jonsson@solkompaniet.se


Maria Pohjonen

Kommunikationsansvarig, Stockholm

0708 - 86 41 19

maria.pohjonen@solkompaniet.se




Projektbolaget

Petter Sjöström

Grundare och projektutvecklare, Göteborg

031 - 83 67 51

petter.sjostrom@solkompaniet.se


Johan Öhnell

Styrelseordförande, Solkompaniet

070-851 58 50

johan.ohnell@solkompaniet.se


Karin D. Ekh

Projektledare, Stockholm

0706 - 20 53 44

karin.ekh@solkompaniet.se


David Engelhardt

Projektledare, Göteborg

0722 - 05 49 20

david.engelhardt@solkompaniet.se


Christian Åkerström

Gruppchef projektutveckling, Stockholm

08 - 400 267 53

christian.akerstrom@solkompaniet.se


Tomas Rosenqvist

Projektör, Göteborg

0722 - 06 08 25

tomas.rosenqvist@solkompaniet.se


Johan Lundmark

Key Account Manager, Göteborg

0761 - 36 12 10

johan.lundmark@solkompaniet.se


Abdulaziz Jama

Projektör, Stockholm

0722 - 02 02 02

abdulaziz.jama@solkompaniet.se


Laure Collet

Projektledare, Stockholm

0722 - 06 08 51

laure.collet@solkompaniet.se


Lina Angmo

Key Account Manager, Stockholm

0705 - 31 14 40

lina.angmo@solkompaniet.se


Henrik Fohlin

Projektledare, Göteborg

0722 - 00 73 62

henrik.fohlin@solkompaniet.se


Lars Arman

Projektör, Stockholm

0722 - 09 20 69

lars.arman@solkompaniet.se


Henrik Persson

Projektledare, Stockholm

0706 - 37 53 76

henrik.persson@solkompaniet.se


Peter Åverling

Key Account Manager, Stockholm

0707 - 61 66 00

peter.averling@solkompaniet.se


Linnea Johansson

Projektledare, Göteborg

0761 - 36 64 24

linnea.johansson@solkompaniet.se


Tony Faming

Arbetsledare, Göteborg

0722 - 22 01 61

tony.faming@solkompaniet.se


Jocelina De Almeida Soares

Kontorsassistent, Stockholm

0722 - 00 78 50

jocelina.almeida@solkompaniet.se


Gustav Frid

Säljande projektör, Stockholm

0761 - 00 02 06

gustav.frid@solkompaniet.se


William Ekholm

Projektör Batterilager, Stockholm

0725 - 12 67 59

william.ekholm@solkompaniet.se


Mathias Börjesson

Projektledare, Göteborg

0735 - 32 21 25

mathias.borjesson@solkompaniet.se


Nina Lööf Johansson

Projektledare, Stockholm

0725 - 49 20 11

nina.johansson@solkompaniet.se


Fredrik Wedelstam

Projektutvecklare, Västerås

0704 - 26 00 12

fredrik.wedelstam@solkompaniet.se


Ramin Mokberian

Projektör - Service, Stockholm

0761 - 36 64 53

ramin.mokhberian@solkompaniet.se


Simon Karlsson

Projektledare, Göteborg

0738 - 07 96 26

simon.karlsson@solkompaniet.se


Linda Simonsson

Key Account Manager, Göteborg

0738 - 80 70 19

linda.simonsson@solkompaniet.se


David Andersson

Projektledare, Stockholm

0768 - 39 67 56

david.andersson@solkompaniet.se


Sofi Ridderström

HR-koordinator, Stockholm

0738 - 07 93 44

sofi.ridderstrom@solkompaniet.se


Konsultbolaget

Christer Oxelius

Vd Solkompaniet Konsult, Stockholm

0732 - 75 96 50

christer.oxelius@solkompaniet.se


Mikaela Liss

Seniorkonsult, Stockholm

0725 - 00 66 58

mikaela.liss@solkompaniet.se


Maja Wennerberg Fåhraeus

Seniorkonsult, Stockholm

0725 - 48 79 17

maja.w-f@solkompaniet.se


Johann Andersson

Utbildningsansvarig, Stockholm

0705 - 08 22 11

johann.andersson@solkompaniet.se


David Larsson

Associerad seniorkonsult


Mårten Lind

Associerad seniorkonsult


Liv Elf Karlén

Utbildningsansvarig, Stockholm

0733 - 84 49 50

liv.karlen@solkompaniet.se